Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
S Wednesday
S Wednesday
Sep 11 all-day
S Wednesday
5:30 pm G V Volleyball vs Garden St. Academy
G V Volleyball vs Garden St. Academy
Sep 11 @ 5:30 pm – 7:00 pm
G V Volleyball vs Garden St. Academy — (score: 3 – 0)
12
S Thursday
S Thursday
Sep 12 all-day
S Thursday
3:15 pm B V Water Polo @ Hueneme
B V Water Polo @ Hueneme @ Hueneme High School
Sep 12 @ 3:15 pm – 4:15 pm
B V Water Polo @ Hueneme — (score: 16 – 5)
3:30 pm B V Cross Country @ Carpinteria
B V Cross Country @ Carpinteria @ Carpinteria Bluffs
Sep 12 @ 3:30 pm – Sep 12 @ 5:00 pm
B V Cross Country @ Carpinteria — (score: 26 – 29)
3:30 pm G V Cross Country @ Carpinteria
G V Cross Country @ Carpinteria @ Carpinteria Bluffs
Sep 12 @ 3:30 pm – Sep 12 @ 5:00 pm
G V Cross Country @ Carpinteria — (score: 50 – 15)
4:30 pm G 3rd Volleyball @ Foothill Technology
G 3rd Volleyball @ Foothill Technology @ Cabrillo Middle School
Sep 12 @ 4:30 pm – Sep 12 @ 5:30 pm
G 3rd Volleyball @ Foothill Technology — (score: 0 – 2)
5:30 pm G JV Volleyball @ Foothill Technology
G JV Volleyball @ Foothill Technology @ Cabrillo Middle School
Sep 12 @ 5:30 pm – 6:30 pm
G JV Volleyball @ Foothill Technology — (score: 0 – 2)
6:30 pm G V Volleyball @ Foothill Technology
G V Volleyball @ Foothill Technology @ Cabrillo Middle School
Sep 12 @ 6:30 pm – 8:00 pm
G V Volleyball @ Foothill Technology — (score: 3 – 2)
6:30 pm London Reception 2019
London Reception 2019 @ Middle Temple Hall
Sep 12 @ 6:30 pm – 8:30 pm
London Reception 2019
13
S Friday
S Friday
Sep 13 all-day
S Friday
4:00 pm CANCELLED: G V Tennis vs Orcutt Academy
CANCELLED: G V Tennis vs Orcutt Academy
Sep 13 @ 4:00 pm – Sep 13 @ 6:30 pm
CANCELLED: G V Tennis vs Orcutt Academy
6:00 pm St. Andrews Reception 2019
St. Andrews Reception 2019 @ The Adamson
Sep 13 @ 6:00 pm – 7:30 pm
St. Andrews Reception 2019
14
S Saturday
S Saturday
Sep 14 all-day
S Saturday
1:30 pm B V Football vs Sage Oak
B V Football vs Sage Oak
Sep 14 @ 1:30 pm – 4:00 pm
B V Football vs Sage Oak — (score: 48 – 0)
15
16
N Monday
N Monday
Sep 16 all-day
N Monday
17
N Tuesday
N Tuesday
Sep 17 all-day
N Tuesday
3:00 pm G V Tennis @ Santa Barbara
G V Tennis @ Santa Barbara @ Santa Barbara High School
Sep 17 @ 3:00 pm – Sep 17 @ 5:30 pm
G V Tennis @ Santa Barbara — (score: 10 – 8)
3:45 pm G JV Tennis vs Laguna Blanca
G JV Tennis vs Laguna Blanca
Sep 17 @ 3:45 pm – Sep 17 @ 6:45 pm
G JV Tennis vs Laguna Blanca — (score: 11 – 7)
4:00 pm B V Water Polo vs Pioneer Valley
B V Water Polo vs Pioneer Valley
Sep 17 @ 4:00 pm – Sep 17 @ 5:00 pm
B V Water Polo vs Pioneer Valley — (score: 7 – 12)
4:30 pm Ultimate Frisbee @ Dunn
Ultimate Frisbee @ Dunn @ Dunn School
Sep 17 @ 4:30 pm – Sep 17 @ 6:00 pm
Ultimate Frisbee @ Dunn — (score: 15 – 4)
5:00 pm G JV Volleyball vs La Reina
G JV Volleyball vs La Reina
Sep 17 @ 5:00 pm – 6:00 pm
G JV Volleyball vs La Reina
6:00 pm G V Volleyball vs La Reina
G V Volleyball vs La Reina
Sep 17 @ 6:00 pm – 7:30 pm
G V Volleyball vs La Reina — (score: 3 – 2)
18
N Wednesday
N Wednesday
Sep 18 all-day
N Wednesday
19
N Thursday
N Thursday
Sep 19 all-day
N Thursday
3:00 pm G V Tennis @ Dos Pueblos
G V Tennis @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Sep 19 @ 3:00 pm – Sep 19 @ 5:30 pm
G V Tennis @ Dos Pueblos
3:30 pm B V Water Polo vs Moorpark
B V Water Polo vs Moorpark
Sep 19 @ 3:30 pm – 4:30 pm
B V Water Polo vs Moorpark
3:30 pm G JV Tennis vs Dos Pueblos
G JV Tennis vs Dos Pueblos
Sep 19 @ 3:30 pm – Sep 19 @ 6:30 pm
G JV Tennis vs Dos Pueblos
6:00 pm Bay Area Parent Reception
Bay Area Parent Reception
Sep 19 @ 6:00 pm – 9:00 pm
Hosted by Breck’s (Will Eagle ’85)
20
N Friday
N Friday
Sep 20 all-day
N Friday
7:00 pm B V Football @ Orcutt Academy
B V Football @ Orcutt Academy @ Pioneer Valley High School
Sep 20 @ 7:00 pm – 9:30 pm
B V Football @ Orcutt Academy
21
8:45 am B V Cross Country @ Brentwood Invitational
B V Cross Country @ Brentwood Invitational @ Brentwood School
Sep 21 @ 8:45 am – 11:00 am
B V Cross Country @ Brentwood Invitational
8:45 am G V Cross Country @ Brentwood Invitational
G V Cross Country @ Brentwood Invitational @ Brentwood School
Sep 21 @ 8:45 am – 11:00 am
G V Cross Country @ Brentwood Invitational
9:00 am G V Volleyball – Mesa Mixer
G V Volleyball – Mesa Mixer
Sep 21 @ 9:00 am – 1:00 pm
G V Volleyball – Mesa Mixer
22
23
S Monday
S Monday
Sep 23 all-day
S Monday
24
S Tuesday
S Tuesday
Sep 24 all-day
S Tuesday
3:30 pm B V Water Polo @ Cabrillo
B V Water Polo @ Cabrillo @ Lompoc Aquatic Center
Sep 24 @ 3:30 pm – 4:30 pm
B V Water Polo @ Cabrillo
3:30 pm G JV Tennis @ La Reina
G JV Tennis @ La Reina @ La Reina High School
Sep 24 @ 3:30 pm – Sep 24 @ 6:30 pm
G JV Tennis @ La Reina
3:45 pm G V Tennis vs La Reina
G V Tennis vs La Reina
Sep 24 @ 3:45 pm – Sep 24 @ 6:30 pm
G V Tennis vs La Reina
4:00 pm G 3rd Volleyball @ St. Bonaventure
G 3rd Volleyball @ St. Bonaventure @ St. Bonaventure High School
Sep 24 @ 4:00 pm – Sep 24 @ 5:00 pm
G 3rd Volleyball @ St. Bonaventure
5:00 pm G JV Volleyball @ St. Bonaventure
G JV Volleyball @ St. Bonaventure @ St. Bonaventure High School
Sep 24 @ 5:00 pm – 6:00 pm
G JV Volleyball @ St. Bonaventure
6:00 pm G V Volleyball @ St. Bonaventure
G V Volleyball @ St. Bonaventure @ St. Bonaventure High School
Sep 24 @ 6:00 pm – 7:30 pm
G V Volleyball @ St. Bonaventure
25
S Wednesday
S Wednesday
Sep 25 all-day
S Wednesday
26
S Thursday
S Thursday
Sep 26 all-day
S Thursday
4:00 pm Ultimate Frisbee @ Santa Barbara
Ultimate Frisbee @ Santa Barbara @ Santa Barbara High School
Sep 26 @ 4:00 pm – Sep 26 @ 5:30 pm
Ultimate Frisbee @ Santa Barbara
4:15 pm B V Cross Country @ League
B V Cross Country @ League @ Camino Real Park
Sep 26 @ 4:15 pm – Sep 26 @ 6:15 pm
B V Cross Country @ League
4:15 pm G V Cross Country @ League
G V Cross Country @ League @ Camino Real Park
Sep 26 @ 4:15 pm – Sep 26 @ 6:15 pm
G V Cross Country @ League
5:00 pm G JV Volleyball @ Grace Brethren
G JV Volleyball @ Grace Brethren @ Grace Brethren Church
Sep 26 @ 5:00 pm – 6:00 pm
G JV Volleyball @ Grace Brethren
6:00 pm G V Volleyball @ Grace Brethren
G V Volleyball @ Grace Brethren @ Grace Brethren Church
Sep 26 @ 6:00 pm – 7:30 pm
G V Volleyball @ Grace Brethren
27
S Friday
S Friday
Sep 27 all-day
S Friday
3:30 pm John Caldwell ’59 Celebration of Life
John Caldwell ’59 Celebration of Life @ Katharine Thayer Cate Memorial Chapel
Sep 27 @ 3:30 pm – Sep 27 @ 5:00 pm
Katharine Thayer Cate Memorial Chapel
4:00 pm B V Water Polo @ Fillmore
B V Water Polo @ Fillmore @ Fillmore High School
Sep 27 @ 4:00 pm – Sep 27 @ 5:00 pm
B V Water Polo @ Fillmore
28
S Saturday
S Saturday
Sep 28 all-day
S Saturday
1:30 pm G 3rd Volleyball vs Bishop Diego
G 3rd Volleyball vs Bishop Diego
Sep 28 @ 1:30 pm – 2:30 pm
G 3rd Volleyball vs Bishop Diego
2:30 pm G JV Volleyball vs Bishop Diego
G JV Volleyball vs Bishop Diego
Sep 28 @ 2:30 pm – 3:30 pm
G JV Volleyball vs Bishop Diego
2:30 pm V Football vs Flintridge Prep
V Football vs Flintridge Prep
Sep 28 @ 2:30 pm – Sep 28 @ 5:00 pm
V Football vs Flintridge Prep
3:30 pm G V Volleyball vs Bishop Diego
G V Volleyball vs Bishop Diego
Sep 28 @ 3:30 pm – Sep 28 @ 5:00 pm
G V Volleyball vs Bishop Diego
29
30
N Monday
N Monday
Sep 30 all-day
N Monday