Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
N Monday
N Monday
Apr 1 all-day
N Monday
2
N Tuesday
N Tuesday
Apr 2 all-day
N Tuesday
4:00 pm B V Baseball @ Thacher
B V Baseball @ Thacher @ Thacher School
Apr 2 @ 4:00 pm – Apr 2 @ 6:00 pm
B V Baseball @ Thacher — (score: 16 – 0)
4:00 pm B V Lacrosse vs Santa Barbara
B V Lacrosse vs Santa Barbara
Apr 2 @ 4:00 pm – Apr 2 @ 5:30 pm
B V Lacrosse vs Santa Barbara — (score: 14 – 8)
4:00 pm G V Lacrosse @ Santa Barbara
G V Lacrosse @ Santa Barbara @ Santa Barbara Junior High School
Apr 2 @ 4:00 pm – Apr 2 @ 5:30 pm
G V Lacrosse @ Santa Barbara — (score: 20 – 2)
5:00 pm B V Volleyball vs Providence
B V Volleyball vs Providence
Apr 2 @ 5:00 pm – 6:30 pm
B V Volleyball vs Providence — (score: 3 – 0)
5:30 pm B JV Lacrosse vs Santa Barbara
B JV Lacrosse vs Santa Barbara
Apr 2 @ 5:30 pm – 7:00 pm
B JV Lacrosse vs Santa Barbara — (score: 5 – 0)
5:30 pm G JV Lacrosse @ San Marcos F/S
G JV Lacrosse @ San Marcos F/S @ Santa Barbara Junior High School
Apr 2 @ 5:30 pm – 7:00 pm
G JV Lacrosse @ San Marcos F/S — (score: 6 – 2)
3
N Wednesday
N Wednesday
Apr 3 all-day
N Wednesday
3:30 pm B JV Tennis @ Ojai Valley
B JV Tennis @ Ojai Valley @ Ojai Valley School
Apr 3 @ 3:30 pm – Apr 3 @ 6:00 pm
B JV Tennis @ Ojai Valley — (score: 15 – 3)
4
N Thursday
N Thursday
Apr 4 all-day
N Thursday
3:30 pm B V Swimming vs Grace Brethren
B V Swimming vs Grace Brethren
Apr 4 @ 3:30 pm – Apr 4 @ 5:30 pm
B V Swimming vs Grace Brethren — (score: 84 – 60)
3:30 pm G V Swimming vs Grace Brethren
G V Swimming vs Grace Brethren
Apr 4 @ 3:30 pm – Apr 4 @ 5:30 pm
G V Swimming vs Grace Brethren — (score: 79 – 39)
4:00 pm B V Tennis vs St. Bonaventure
B V Tennis vs St. Bonaventure
Apr 4 @ 4:00 pm – Apr 4 @ 7:00 pm
B V Tennis vs St. Bonaventure — (score: 16 – 2)
4:00 pm G JV Lacrosse vs Dos Pueblos
G JV Lacrosse vs Dos Pueblos
Apr 4 @ 4:00 pm – Apr 4 @ 5:30 pm
G JV Lacrosse vs Dos Pueblos — (score: 2 – 15)
4:30 pm B JV Lacrosse @ Dos Pueblos
B JV Lacrosse @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Apr 4 @ 4:30 pm – Apr 4 @ 6:00 pm
B JV Lacrosse @ Dos Pueblos — (score: 1 – 6)
5:00 pm B V Volleyball vs Santa Clara
B V Volleyball vs Santa Clara
Apr 4 @ 5:00 pm – 6:30 pm
B V Volleyball vs Santa Clara — (score: 3 – 0)
5:30 pm G V Lacrosse vs Dos Pueblos
G V Lacrosse vs Dos Pueblos
Apr 4 @ 5:30 pm – 7:00 pm
G V Lacrosse vs Dos Pueblos — (score: 8 – 9)
6:30 pm B V Lacrosse @ Dos Pueblos
B V Lacrosse @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Apr 4 @ 6:30 pm – 8:00 pm
B V Lacrosse @ Dos Pueblos — (score: 6 – 8)
5
N Friday
N Friday
Apr 5 all-day
N Friday
8:30 am Revisit Day
Revisit Day @ Admission Office
Apr 5 @ 8:30 am – 3:00 pm
Revisit Day
3:30 pm B JV Tennis @ Dos Pueblos
B JV Tennis @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Apr 5 @ 3:30 pm – Apr 5 @ 6:30 pm
B JV Tennis @ Dos Pueblos — (score: 4 – 14)
3:30 pm B V Tennis vs Dos Pueblos
B V Tennis vs Dos Pueblos
Apr 5 @ 3:30 pm – Apr 5 @ 6:30 pm
B V Tennis vs Dos Pueblos — (score: 8 – 10)
4:00 pm B V Baseball vs Thacher
B V Baseball vs Thacher
Apr 5 @ 4:00 pm – Apr 5 @ 6:00 pm
B V Baseball vs Thacher — (score: 1 – 4)
6
7
8
S Monday
S Monday
Apr 8 all-day
S Monday
4:00 pm CANCELLED: B V Tennis @ Carpinteria
CANCELLED: B V Tennis @ Carpinteria @ Carpinteria High School
Apr 8 @ 4:00 pm – Apr 8 @ 5:30 pm
CANCELLED: B V Tennis @ Carpinteria
9
S Tuesday
S Tuesday
Apr 9 all-day
S Tuesday
3:30 pm G V Lacrosse @ Chaminade
G V Lacrosse @ Chaminade @ Chaminade High School
Apr 9 @ 3:30 pm – Apr 9 @ 5:00 pm
G V Lacrosse @ Chaminade — (score: 7 – 17)
4:00 pm B JV Tennis vs Thacher
B JV Tennis vs Thacher
Apr 9 @ 4:00 pm – Apr 9 @ 7:00 pm
B JV Tennis vs Thacher — (score: 8 – 10)
4:00 pm B V Baseball vs Santa Clara
B V Baseball vs Santa Clara
Apr 9 @ 4:00 pm – Apr 9 @ 6:00 pm
B V Baseball vs Santa Clara — (score: 0 – 10)
4:00 pm B V Tennis @ Thacher
B V Tennis @ Thacher @ Thacher School
Apr 9 @ 4:00 pm – Apr 9 @ 7:00 pm
B V Tennis @ Thacher — (score: 10 – 8)
5:00 pm B V Volleyball vs Laguna Blanca
B V Volleyball vs Laguna Blanca
Apr 9 @ 5:00 pm – 6:30 pm
B V Volleyball vs Laguna Blanca — (score: 3 – 1)
10
S Wednesday
S Wednesday
Apr 10 all-day
S Wednesday
3:30 pm G V Swimming vs La Reina
G V Swimming vs La Reina
Apr 10 @ 3:30 pm – Apr 10 @ 5:30 pm
G V Swimming vs La Reina — (score: 71 – 95)
4:00 pm V Baseball vs Santa Clara
V Baseball vs Santa Clara
Apr 10 @ 4:00 pm – Apr 10 @ 6:30 pm
V Baseball vs Santa Clara — (score: 6 – 4)
11
S Thursday
S Thursday
Apr 11 all-day
S Thursday
3:30 pm B V Track @ Villanova
B V Track @ Villanova @ Villanova Preparatory
Apr 11 @ 3:30 pm – Apr 11 @ 6:30 pm
B V Track @ Villanova
3:30 pm G V Track @ Villanova
G V Track @ Villanova @ Villanova Preparatory
Apr 11 @ 3:30 pm – Apr 11 @ 6:30 pm
G V Track @ Villanova
4:00 pm B V Lacrosse @ Santa Barbara
B V Lacrosse @ Santa Barbara @ Santa Barbara Junior High School
Apr 11 @ 4:00 pm – Apr 11 @ 5:30 pm
B V Lacrosse @ Santa Barbara — (score: 13 – 4)
4:00 pm B V Tennis vs Laguna Blanca
B V Tennis vs Laguna Blanca
Apr 11 @ 4:00 pm – Apr 11 @ 7:00 pm
B V Tennis vs Laguna Blanca — (score: 11 – 7)
4:00 pm G JV Lacrosse vs Santa Barbara
G JV Lacrosse vs Santa Barbara
Apr 11 @ 4:00 pm – Apr 11 @ 5:30 pm
G JV Lacrosse vs Santa Barbara
5:30 pm B JV Lacrosse @ Santa Barbara
B JV Lacrosse @ Santa Barbara @ Santa Barbara Junior High School
Apr 11 @ 5:30 pm – 7:00 pm
B JV Lacrosse @ Santa Barbara — (score: 2 – 7)
6:00 pm B V Volleyball @ Foothill Technology
B V Volleyball @ Foothill Technology @ Cabrillo Middle School
Apr 11 @ 6:00 pm – 7:30 pm
B V Volleyball @ Foothill Technology — (score: 2 – 3)
12
S Friday
S Friday
Apr 12 all-day
S Friday
3:30 pm B JV Tennis @ Carpinteria
B JV Tennis @ Carpinteria @ Carpinteria High School
Apr 12 @ 3:30 pm – Apr 12 @ 5:30 pm
B JV Tennis @ Carpinteria
3:30 pm B V Swimming vs Nordhoff
B V Swimming vs Nordhoff
Apr 12 @ 3:30 pm – Apr 12 @ 5:00 pm
B V Swimming vs Nordhoff
3:30 pm G V Swimming vs Nordhoff
G V Swimming vs Nordhoff
Apr 12 @ 3:30 pm – Apr 12 @ 5:00 pm
G V Swimming vs Nordhoff
4:00 pm B V Baseball @ Santa Clara
B V Baseball @ Santa Clara @ Santa Clara High School
Apr 12 @ 4:00 pm – Apr 12 @ 6:00 pm
B V Baseball @ Santa Clara
13
S Saturday
S Saturday
Apr 13 all-day
S Saturday
9:00 am B V Track @ 100th Russell Cup
B V Track @ 100th Russell Cup @ Carpinteria High School
Apr 13 @ 9:00 am – 3:00 pm
B V Track @ 100th Russell Cup
9:00 am G V Track @ 100th Russell Cup
G V Track @ 100th Russell Cup @ Carpinteria High School
Apr 13 @ 9:00 am – 3:00 pm
G V Track @ 100th Russell Cup
1:30 pm B V Lacrosse – Denison Cup
B V Lacrosse – Denison Cup
Apr 13 @ 1:30 pm – 3:00 pm
B V Lacrosse – Denison Cup
1:30 pm Denison Cuo 2019
Denison Cuo 2019 @ Nion Tucker '40 Field
Apr 13 @ 1:30 pm – Apr 13 @ 6:00 pm
Denison Cuo 2019
14
15
N Monday
N Monday
Apr 15 all-day
N Monday
2:00 pm B V Tennis @ League Finals
B V Tennis @ League Finals @ Thacher School
Apr 15 @ 2:00 pm – Apr 15 @ 5:00 pm
B V Tennis @ League Finals
16
N Tuesday
N Tuesday
Apr 16 all-day
N Tuesday
3:00 pm B V Swimming @ League Prelims
B V Swimming @ League Prelims
Apr 16 @ 3:00 pm – Apr 16 @ 6:00 pm
B V Swimming @ League Prelims
3:00 pm G V Swimming @ League Prelims
G V Swimming @ League Prelims
Apr 16 @ 3:00 pm – Apr 16 @ 6:00 pm
G V Swimming @ League Prelims
4:00 pm B JV Lacrosse vs Dos Pueblos
B JV Lacrosse vs Dos Pueblos
Apr 16 @ 4:00 pm – Apr 16 @ 5:30 pm
B JV Lacrosse vs Dos Pueblos
4:00 pm G JV Lacrosse @ Dos Pueblos
G JV Lacrosse @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Apr 16 @ 4:00 pm – Apr 16 @ 5:30 pm
G JV Lacrosse @ Dos Pueblos
5:00 pm B V Volleyball vs Bishop Diego
B V Volleyball vs Bishop Diego
Apr 16 @ 5:00 pm – 6:30 pm
B V Volleyball vs Bishop Diego
5:30 pm B V Lacrosse vs Dos Pueblos
B V Lacrosse vs Dos Pueblos
Apr 16 @ 5:30 pm – 7:00 pm
B V Lacrosse vs Dos Pueblos
5:30 pm G V Lacrosse @ Dos Pueblos
G V Lacrosse @ Dos Pueblos @ Dos Pueblos High School
Apr 16 @ 5:30 pm – 7:00 pm
G V Lacrosse @ Dos Pueblos
17
N Wednesday
N Wednesday
Apr 17 all-day
N Wednesday
2:00 pm B V Tennis @ League Finals
B V Tennis @ League Finals @ Thacher School
Apr 17 @ 2:00 pm – Apr 17 @ 5:00 pm
B V Tennis @ League Finals
3:30 pm B V Swimming @ League Finals
B V Swimming @ League Finals
Apr 17 @ 3:30 pm – Apr 17 @ 6:00 pm
B V Swimming @ League Finals
3:30 pm G V Swimming @ League Finals
G V Swimming @ League Finals
Apr 17 @ 3:30 pm – Apr 17 @ 6:00 pm
G V Swimming @ League Finals
18
N Thursday
N Thursday
Apr 18 all-day
N Thursday
3:30 pm B V Baseball vs Newbury Park Adventist
B V Baseball vs Newbury Park Adventist
Apr 18 @ 3:30 pm – Apr 18 @ 5:30 pm
B V Baseball vs Newbury Park Adventist
4:00 pm B JV Lacrosse vs San Marcos
B JV Lacrosse vs San Marcos
Apr 18 @ 4:00 pm – Apr 18 @ 5:30 pm
B JV Lacrosse vs San Marcos
4:00 pm B V Tennis @ Carpinteria
B V Tennis @ Carpinteria @ Carpinteria High School
Apr 18 @ 4:00 pm – Apr 18 @ 5:30 pm
B V Tennis @ Carpinteria
4:00 pm G JV Lacrosse @ San Marcos
G JV Lacrosse @ San Marcos @ San Marcos High School
Apr 18 @ 4:00 pm – Apr 18 @ 5:30 pm
G JV Lacrosse @ San Marcos
5:00 pm B V Volleyball @ Santa Ynez
B V Volleyball @ Santa Ynez @ Santa Ynez Valley Union High School
Apr 18 @ 5:00 pm – 6:30 pm
B V Volleyball @ Santa Ynez
5:30 pm B V Lacrosse vs San Marcos
B V Lacrosse vs San Marcos
Apr 18 @ 5:30 pm – 7:00 pm
B V Lacrosse vs San Marcos
6:00 pm G V Lacrosse @ San Marcos
G V Lacrosse @ San Marcos @ San Marcos High School
Apr 18 @ 6:00 pm – 7:30 pm
G V Lacrosse @ San Marcos
19
N Friday
N Friday
Apr 19 all-day
N Friday
3:30 pm B JV Tennis vs Carpinteria
B JV Tennis vs Carpinteria
Apr 19 @ 3:30 pm – Apr 19 @ 5:30 pm
B JV Tennis vs Carpinteria
20
10:00 am B V Track @ S. B. County Championships
B V Track @ S. B. County Championships @ Santa Ynez Valley Union High School
Apr 20 @ 10:00 am – 4:00 pm
B V Track @ S. B. County Championships
10:00 am G V Track @ S. B. County Championships
G V Track @ S. B. County Championships @ Santa Ynez Valley Union High School
Apr 20 @ 10:00 am – 4:00 pm
G V Track @ S. B. County Championships
21
22
S Monday
S Monday
Apr 22 all-day
S Monday
23
S Tuesday
S Tuesday
Apr 23 all-day
S Tuesday
4:00 pm B V Lacrosse @ Thacher
B V Lacrosse @ Thacher @ Thacher School
Apr 23 @ 4:00 pm – Apr 23 @ 5:30 pm
B V Lacrosse @ Thacher
4:00 pm G JV Lacrosse vs Thacher
G JV Lacrosse vs Thacher
Apr 23 @ 4:00 pm – Apr 23 @ 5:30 pm
G JV Lacrosse vs Thacher
4:15 pm B V Baseball @ Thacher
B V Baseball @ Thacher @ Thacher School
Apr 23 @ 4:15 pm – Apr 23 @ 6:15 pm
B V Baseball @ Thacher
5:30 pm B JV Lacrosse @ Thacher
B JV Lacrosse @ Thacher @ Thacher School
Apr 23 @ 5:30 pm – 7:00 pm
B JV Lacrosse @ Thacher
5:30 pm G V Lacrosse vs Thacher
G V Lacrosse vs Thacher
Apr 23 @ 5:30 pm – 7:00 pm
G V Lacrosse vs Thacher
24
S Wednesday
S Wednesday
Apr 24 all-day
S Wednesday
25
S Thursday
S Thursday
Apr 25 all-day
S Thursday
3:00 pm B TVL Track Finals @ Ventura College
B TVL Track Finals @ Ventura College @ Ventura College
Apr 25 @ 3:00 pm – Apr 25 @ 6:00 pm
B TVL Track Finals @ Ventura College
3:00 pm G TVL Track Finals @ Ventura College
G TVL Track Finals @ Ventura College @ Ventura College
Apr 25 @ 3:00 pm – Apr 25 @ 6:00 pm
G TVL Track Finals @ Ventura College
26
S Friday
S Friday
Apr 26 all-day
S Friday
7:30 am Spring Family Weekend
Spring Family Weekend @ Various Campus Locations
Apr 26 @ 7:30 am – Apr 26 @ 10:00 pm
Spring Family Weekend
27
S Saturday
S Saturday
Apr 27 all-day
S Saturday
7:30 am Spring Family Weekend
Spring Family Weekend @ Various Campus Locations
Apr 27 @ 7:30 am – Apr 27 @ 10:00 pm
Spring Family Weekend
28
10:00 am Spring Family Weekend
Spring Family Weekend @ Various Campus Locations
Apr 28 @ 10:00 am – 1:00 pm
Spring Family Weekend
29
8:00 am No Classes
No Classes
Apr 29 @ 8:00 am – 2:45 pm
No Classes
6:40 pm Boarders Must Return Before 6:45pm
Boarders Must Return Before 6:45pm
Apr 29 @ 6:40 pm – 6:45 pm
Boarders Must Return Before 6:45pm
30
N Tuesday
N Tuesday
Apr 30 all-day
N Tuesday